KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15936188
nr 1593 6188
Birger Birger-Ericson
(1904-1994), Sverige
Oljemålning, Birger Birger-Ericson (1904-1994), Signerad, "Kvinnor, väntrum. Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 48x55 cm
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 29 januari 2024
kl 20:15:44
500 kr
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
Birger Birger-Ericson
Läs mer om Birger Birger-Ericson